Zamgławianie jako sposób dezynfekcji

Popularność usługi dezynfekcji poprzez zamgławianie, które jest bezpieczną dla ludzkiego zdrowia metodą dezynfekcji, stale wzrasta. Dzięki niemu usuniemy wirusy, grzyby i bakterie stanowiące zagrożenie dla naszego zdrowia.

Na czym polega zamgławianie?

Dezynfekcja poprzez zamgławianie wymaga zastosowania specjalnych generatorów ULV i odpowiednich środków chemicznych wraz z destylowaną wodą. Proces polega na rozpylaniu mikrokropli (10um-50um), w wyniku czego powstaje mgła wnikająca we wszystkie zakamarki, szpary i powierzchnie. Zamgławiacze (wytwornice aerozoli) używane są zarówno do usuwania zanieczyszczeń, jak i owadów. Doskonale także radzą sobie z pleśnią, grzybami, bakteriami oraz wirusami. Jako że jest to metoda całkowicie bezpieczna, to już po upływie 3-4 godzin można ponownie korzystać z odkażonych pomieszczeń. Zastosowane substancje są biodegradowalne, co oznacza, że samoistnie ulegają rozpadowi. Zamgławianie za pomocą suchej mgły nie niszczy mebli ani urządzeń elektronicznych, a my nie musimy się obawiać o wyposażenie naszych mieszkań.

Kiedy warto zastosować zamgławianie?

Zamgławianie ma szerokie spektrum zastosowań, nie tylko za sprawą swojej letniej formy, ale także dlatego, że odbywa się przy użyciu nowoczesnych i innowacyjnych substancji wirusobójczych, grzybobójczych, drożdżobójczych, bakteriobójczych oraz sporobójczych. Dzięki temu metoda odkażania jest skuteczna, usuwa wszystkie mikroorganizmy, a dodatkowo zastosowanie jej nie pozostawia brzydkich i nieestetycznych śladów.

Stosowane środki mają potwierdzone działanie przeciwko wirusom, m.in.: KoronawirusowinCoV, Murinenorovirusowi, Adenovirusowi typu 5, parwowirozie, świńskiej grypie A/H1N1 i ptasiej grypie A/H5N1, które stanowią zagrożenie zarówno dla życia ludzi, jak i zwierząt.

Działanie to równie skutecznie usuwa groźne bakterie, jak np.: E.coli, Mycobacteriumterrae, Pseudomonasaeruginosa, Staphylococcusaureus (MRSA), Mycobacteriumterrae, i Clostridium difficile. Odkażanie za pomocą mgły eliminuje również grzyby np. Candida albicans i Aspergillus brasiliensis, a także pomaga w pozbyciu się owadów, jak np. roztocza, pluskwy, świerzb, karaluchy i komary.

Kto może korzystać z zamgławiania?

Z usługi odkażania mgłą, może skorzystać właściwie każdy osoba. Niezależnie, od tego, czy dotyczy to prywatnych mieszkań, budynków publicznych, wspólnot, czy też środków transportu publicznego. Zamówienia na zamgławianie stale rosną, zwłaszcza wśród placówek medycznych i osób, które poddane były kwarantannie.

Usługa dezynfekcji – zapytaj o wycenę