Zamgławianie to jedna z najskuteczniejszych i najszybszych metod na pozbycie się z pomieszczeń zamkniętych wszelkiego rodzaju patogenów. Zabieg ten z powodzeniem eliminuje problem bakterii, zarazków, wirusów i pleśni.

Zamgławianie

Co to jest zamgławianie?

Zamgławianie to jedna z najnowocześniejszych i zarazem najskuteczniejszych metod dezynfekcji i dezynsekcji. Dzięki temu zabiegowi w efektywny sposób wyeliminujemy wszelkie szkodliwe drobnoustroje i pozbędziemy się niechcianych patogenów.

Zamgławianie przeprowadza się przy pomocy specjalnych wytwornic aerozoli, czyli tzw. zamgławiaczy. To właśnie one produkują mgłę złożoną z mikroskopijnych kropli preparatu dezynfekcyjnego. Krople te przez długi czas unoszą się w powietrzu, dzięki czemu wnikają w najdrobniejsze szczeliny dezynfekowanej powierzchni.

Zamgławianie można przeprowadzić na zimno lub na gorąco. Zamgławianie na zimno przeprowadzane jest bez obecności gorących spalin, co jest niezwykle istotne dla stosowania preparatów wrażliwych na wysoką temperaturę. Wytwornice zimnej mgły tworzą krople o wielkości około 30 mikronów.

Zamgławianie na gorąco polega na odparowaniu preparatu dezynfekującego pod wpływem wysokiej temperatury. Substancja skrapla się przy zderzeniu z chłodnym powietrzem w pomieszczeniu. W ten sposób powstaje mgła złożona z kropelek o średnicy już od 0,5 mikrona średnicy, która może utrzymać się w powietrzu znacznie dłużej niż mgła zimna.

Co to jest wytwornica aerozoli?

Wytwornica aerozoli to wszechstronne urządzenie służące do aplikacji preparatów dezynfekcyjnych oraz dezodorujących podczas zabiegów zamgławiania. Mieszanka wypuszczana jest z wytwornicy pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu wyprodukowana mgiełka przez długi czas unosi się powietrzu. W ten sposób krople o mikroskopijnej średnicy równomiernie docierają nawet w najbardziej niedostępne zakamarki pożądanej powierzchni, a dezynfekcja przebiega niezwykle szybko i skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *